top of page

Жива огорожа купити

Пример ландшафтного дизайна территории у

Паркан, створений із рослин, у народі називають - жива огорожа. Зазвичай використовують чагарники та дерева, але за бажання підійдуть і трав'янисті рослини. Такий зелений паркан захищає від непотрібної уваги і при цьому красиво та оригінально. При належному догляді жива зелена огорожа довго прикрашає простір навколо або всередині саду.

 

Рослини, які фахівці ландшафтної компанії Ваш Новий сад використовують у своїх проектах як живопліт, можуть бути високими або низькими. На відміну від іншихвидів парканів, зелені огорожі виконують більш декоративну, ніж бар'єрну функцію. Вони найбільше підійдуть для зонування території ділянки.

Рослини для живої огорожі

Історія виникнення такої культури посадок достеменно невідома. Подібні споруди були у Вавилоні, Єгипті та Римі. Потім в Англії почали захищати свої володіння заможні люди. Особливу популярність набули у 16 столітті у Франції. У період Відродження зводилися лабіринти з рослин. З'явився новий напрямок при створенні саду – зонування та планування території. Грандіозний витвір тієї епохи – це сади Версаля. 

Рослини для живої огорожі підбираються виходячи із завдань та функції. Як матеріал для створення зелених парканів фахівці ландшафтної компанії Ваш Новий Сад використовують як хвойні, так і листяні дерева або чагарники.

 

Переваги вічнозелених культур – це відсутність необхідності збирання листя, захист від шуму навіть у зимовий час, прикраса саду цілий рік, тривалий термін експлуатації. Паркани з туї та інших хвойних поширюють приємний аромат.

Найпоширенішими вічнозеленими рослинами, які фахівці нашої компанії часто використовують при озелененні територій є:

 • туя;

 • ялина європейська;

 • ялівець;

 • самшит;

 • кизильник;

 • тис ягідний;

 • магонія падуболістна;

 • лавровишня;

 • кипарисовик Лавсон.

 

Однак матеріалом для будівництва паркану в наших проектах можуть бути листяні породи:

 • міхуроплодник;

 • де Рен;

 • липа дрібнолиста;

 • лавр благородний;

 • спірея;

 • чубушник;

 • верба пурпурова;

 • перстач чагарниковий;

 • глоду.

 

Хвойні рослини для живої огорожі можуть сильно постраждати від яскравого сонця, постійних вітрів, близького розташування до проїжджої частини. Хвоя випадатиме і доведеться постійно підсаджувати нові культури. У такому разі паркан втратить свою декоративність. За наявності таких територіальних або природних факторів, як, наприклад, якщо ділянка розташована на відкритій і вітряній ділянці в Києві або київській області, ми нерідко вважаємо за краще використовувати листяні культури.  

 

Також листяні рослини відрізняються великою різноманітністю квітів та видів. Декоративні чагарники для живопліту фахівці ландшафтної компанії Ваш Новий Сад висаджують залежно від необхідної висоти. До мінусів листяних культур можна віднести необхідність періодично прибирати опале листя.  

 

Існують також колючі огорожі. Дозволяють надійно відгородитися від людей та тварин. Це барбарис, тернина, троянда, шипшина, малина та інші. Нестача таких рослин у тому, що обрізати гілки доводиться в рукавичках та захисному одязі. Якщо немає бажання чекати, поки виросте живопліт, купити можна відразу готові блоки. Такі конструкції спеціально упаковані і залишається лише посадити у ґрунт.

Живий паркан із туї

Велике поширення у Києві та київській області набув живопліт з туї. Дерева невибагливі, швидко ростуть, добре піддаються стрижки, стійкі до низьких температур, мають цілорічний декоративний сезон і дуже ефектні. Добре переносять перепади температур, хвоя не вигоряє. Гарно виглядають поодиноко і в композиціях. Густа хвоя туй дозволяє нашим фахівцям надати рослині будь-якої форми.

Паркан з туї

Паркан з туй може поглинати шуми, що долинають з вулиці. Для цього знадобиться густа огорожа та висота від 5 метрів. І хоча туї поступаються у швидкості зростання іншим листяним породам чагарників, приростаючи на рік на 20 -30 сантиметрів, вони мають прекрасні звукоізолюючі і звукопоглинаючі властивості. Крім того, туї чудово піддаються стрижці і чудово тримають форму.

Пример ландшафтного дизайна территории у

Популярні сорти західної туї, які наші фахівці часто використовують як паркан із цих чудових рослин, представлені наступним списком:

 • Columna,

 • Brabant,

 • Smaragd,

 • Holmstrup Spiralis,

 • Europe Gold,

 • Yellow Ribbon.

 

Паркан з туї невибагливий у догляді. Найголовніше – це поливати при необхідності, а також постачати грунт з добривами. Для очищення від пилу достатньо один раз на рік обприскувати хвою.  

 

Першу стрижку роблять через 3 роки після посадки. Після кожної стрижки жива огорожа з туї стає ще пишнішою і густішою. Кількість стрижок на рік визначається кліматичними умовами та сортом дерева.

 

Паркан із туй представлений на фото.

Фотография садовых светильников в ландша

Популярні сорти західної туї

Правила посадки живоплоту

Фахівці ландшафтної компанії Ваш Новий Сад дотримуються наступних правил під час посадки живоплоту:

 1. Підготовка ґрунту. Наші фахівці готують заздалегідь ґрунт. Визначають лінію висадки. Викопують посадкові ями та видаляють всі бур'яни в зоні посадки.

 2. Розмір рослин. Вік саджанців для висаджування 2-3 роки, для хвойних – 3-4 роки. 

 3. Відстань між рослинами. У більшості своїх проектів, ми намагаємося висаджувати варто у шаховому порядку. З відривом 30-40 див друг від друга. При такій посадці рослини гармонійно заповнювати простір і добре взаємодіятимуть.

 4. Найкращий час посадки.  При посадці живоплоту професійними співробітниками і при дотриманні всіх деталей технології посадки, висаджувати огорожу можна практично цілий рік. Але найкращим часом для комфортного вкорінення і зростання, як і раніше, є рання весна і пізня осінь. Висаджувати краще восени, коли листя опаде. Або навесні – коли розтане сніг.

 5. Полив. Важливо врахувати, що ми особливу увагу приділяємо поливу після посадки протягом 2-3 тижнів. Далі можна знижувати його інтенсивність, але дотримуючись норм споживання вологи рослинами.

​​

Виконавши ці правила, ми можемо забезпечити високу приживаність наших рослин та надати нашим дорогим клієнтам не лише найкращу ціну. але  та гарантію на 12 місяців на всі посадки.

Пример ландшафтного дизайна территории у

Декоративний чагарник для живоплоту

Декоративні чагарники відмінно підходять для створення огорожі. Гортензія, форзиція, дерен, шипшина, барбарис та інші рослини досить швидко ростуть і дозволять швидше насолодитися чудовим виглядом. Декоративний чагарник для живоплоту з гортензій – це дуже ефектно та красиво. Але у швидкорослих рослин є свій недолік - потрібна часта стрижка.

Догляд після  пристрої

Догляд за зеленим парканом у фахівців нашої компанії зводиться до наступного списку робіт:

 • Підстригати відповідно до особливостей культури. Для молодих рослин підійдуть садові ножиці чи секатор. При стрижці товстих гілок потрібно буде застосувати кущоріз. Варто звернути увагу, щоб інструмент для стрижки завжди був добре заточений. Видаляти сухі гілки.

 • Обробляти від грибка, шкідників тільки в тому випадку, якщо встановлено, що причина поганого стану рослин саме в них.

 • Удобрювати при необхідності.

 • Розпушувати регулярно ґрунт. Густа посадка сприяє ущільненню ґрунту. Глибина обробки ґрунту визначається будовою кореневої системи рослини в огорожі.

 • Не допускати пересихання кореневої системи. 

 • Замінити стару рослину на нову, якщо вона почала в'янути. За допомогою обрізки простір, що утворився, не виправити.

 

При правильному та якісному догляді, практично будь-які рослини для живоплоту будуть радувати власників тривалий час.

Пример ландшафтного дизайна территории у

П'ять причин купити живу огорожу у  розплідника рослин Ваш Новий Сад

Ринок Києва та київської області представлений великою кількістю компаній, що пропонують своїм клієнтам послугу посадки зелених насаджень. Проте, існує ряд вагомих причин замовити цю послугу у компанії Ваш Новий Сад:

 1. Наша компанія вже більше дванадцяти років займається виробництвом та посадок живих огорож;

 2. Гнучка система ціноутворення Гарантія на 12 місяців;

 3. Підготовлена бригада з досвідом робіт зі створення живоплоту;

 4. Реалізація проекту у швидкі терміни;

 5. Системи знижок для величезних замовлень.

​​

Зверніться до послуг нашої компанії і ваша жива огорожа буде тішити вас будь-якої пори року.

Зателефонуйте нам за номером 0503035074 або заповніть форму і ми оперативно зв'яжемося з вами!

Пример ландшафтного дизайна территории у

Часті питання - FAQ

Як зробити живий паркан швидко?

Ми рекомендуємо використовувати чагарники, якщо ви хочете якнайшвидше і відносно недорого отримати результат. Найкращими культурами можуть бути спірея, граб. Відмінну динаміку зростання також показують туї.  

На якій відстані садити туї від паркану?

Рекомендується висаджувати туї на відстані не менше ніж 0,7 метра від паркану. Однак важливо врахувати, що туї є сонцелюбними деревами і люблять рясний полив.  

Як щільно садити туї Смарагд для живоплоту?

Для комфортного рота та розвитку необхідно висаджувати туї Смарагд з відривом 70 сантиметрів друг від друга.

bottom of page