top of page
Фото монтажа автополива газона с ипользованием ротора Rain Bird

Монтаж автополиву

Монтаж автоматичного  поливу газону – важлива частина інженерного проекту благоустрою ландшафту.
Навіщо потрібен автоматичний полив? Рослинам для їхньої життєдіяльності необхідна вода і це відомо всім. Скільки води потрібно газонній траві, квітникам, плодовому саду, живоплоту, чагарникам? На ці запитання може відповісти спеціаліст студії ландшафтного дизайну Ваш Новий Сад з чіткими рекомендаціями щодо організації поливу для кожної рослини, а також вартості  монтаж всього обладнання для автополиву під ключ.

Важливо врахувати, що при благоустрої території, рослини зазвичай купують у садових центрах і розсадниках, де вони щедро підживлюються добривами і за ними здійснюють належний догляд і якісний полив. Щоб коренева система рослин легко перенесла висадку у відкритий ґрунт і надалі почувала себе так само добре  на Вашій ділянці необхідно здійснювати регулярне зволоження ґрунту.

Також монтаж автополиву газону відіграє важливу роль при створенні ідеального газону. Без своєчасного зрошення неможливо досягти рівномірного густого газону. Здійснити це можна за допомогою системи автополиву, яка, у свою чергу, набагато полегшить догляд Вашого ландшафту.

Автоматичний полив під ключ потрібен тим, хто хоче бути вільною людиною та жити повним життям, насолоджуючись садом, не прив'язуючи себе зобов'язанням поливати квітники раз на три дні та щодня газон. Монтаж системи автополиву під ключ займає небагато часу, але вирішує низку проблем. Якщо ви захотіли поїхати з Києва на відпочинок або тривале відрядження  - вам не потрібно нікого просити подбати про ваші газони та квітники. Захотіли ви залишитися переночувати у мами – вам не потрібно їхати терміново додому, щоб уночі поливати город. Ці всі проблеми вирішує замість вас-автоматичний полив

Проект автополиву

Автополив 22222.png

Як і в будь-якому важливому та відповідальному процесі, все починається з проекту. Проектування автоматичного поливу проводиться на етапі узгодження ландшафтного проекту та є важливою його частиною. Для правильного розрахунку потрібно знати  можливості джерела води, тобто свердловина або колодязя, якість його оснащення, потужність та марку насоса, діаметр вивідної труби. Також необхідно враховувати специфіку якості води у Києві та Київській області. Враховуючи всі ці фактори та Виходячи з конкретно ваших умов проектувальник ландшафтної компанії Ваш Новий Сад розраховує всю гідравлічну систему, яка подаватиме воду на ділянку​. Проект автополиву часто є частиною ЛАНДШАФТНОГО ПРОЕКТУ.

Систему автополиву ми рекомендуємо монтувати  до укладання або посіву газону. У траншеї закладаються труби, що управляють електричними клапанами та форсунками.

Монтаж автополиву можливий  і при зростаючому газоні. Для цього траншеї копаються при знятті смужок газону. Звичайно, це велика незручність.

Все необхідне обладнання розраховується на стадії розробки схеми автоматичної системи поливу з огляду на всі побажання замовника.

Монтаж автополиву ми починаємо на етапі, коли поверхня ділянки вирівняна, вільна від будівельного або рослинного сміття та поверхня ґрунту вже спланована. Комунікації закладаються на глибині 40 см.  Про промерзання ґрунту, навіть у такому регіоні як Київ, турбуватися не варто, оскільки восени вся система автоматичного поливу продувається повітрям і вологи в ній на зиму не лишається. У такий спосіб вона консервується на зиму. Монтаж магістральних труб, електромагнітних клапанів, дротів – це перший етап.

​​

Підготовка до монтажу 

Автополив 92.png
Автополив 222.png

Встановлення обладнання 

Другий етап - встановлення безпосередньо поливального обладнання: зрошувальної, роторів, системи краплинного поливу. Труба краплинного поливу розкладається після посадки багаторічників та всіх рослин. Зрошувачі встановлюються після чистового планування перед влаштуванням поверхні газону, та з урахуванням типу газону, який буде створюватися (рулонний або посівний). Крапельна труба може бути як для поверхневого монтажу, так і для прихованого монтажу (10 см від поверхні грунту). У більшості випадків ми використовуємо труби  або коричневого, або  чорного кольору, які не тільки не вигоряють, а й естетично гармонійно виглядають на вашій ділянці. Якщо наші спеціалісти запропонують вам монтаж поверхневої краплинної труби, то на перших етапах зростання рослин у квітнику її може бути видно. Але використовуючи мульчування сосновою корою або тріскою, ми не тільки закриваємо краплинну трубу, але й створюємо максимально комфортні умови для життєдіяльності рослин.

Обслуговування автополиву полягає в запуску навесні та консервації восени. Під час запуску фахівці налаштовують систему, перевіряють роботу зрошувачів, радіус їх руху та включають систему у роботу. Восени фахівці виробляють продування системи автоматичного поливу за допомогою компресора, який наганяє під тиском повітря в систему і таким чином видмухує всю воду, яка могла б замерзнути при морозах. Продування системи фахівці ландшафтної компанії Ваш Новий Сад у Києві та Київській області проводять включно до пізньої осені, коли на ґрунті вже є заморозки до мінус 5.

Дотримання всіх вимог щодо догляду за обладнанням дозволить продовжити термін служби системи на кілька років.


Автополив 72.png

Консервація автополиву

Замовити автополив 

У Києві та Київській області працює велика кількість компаній, у яких можна замовити автополив та які виробляють монтаж системи автоматичного поливу та їх обслуговування. Ці компанії використовують продукцію різних виробників, включаючи китайського виробництва. Але американські компанії Hunter і Rain Bird є світовими лідерами у виробництві обладнання для систем автоматичного поливу та виробляють продукцію найвищої якості та надійності та зручності в роботі. Ще один виробник компанія Гардена також спеціалізується на виробництві обладнання для поливу невеликих ділянок та випустила лінію продукції для самостійного монтажу систем поливу.

Студія ландшафтного дизайну Ваш Новий Сад спеціалізується на монтажі чотирьох основних типів автополиву:

 • дощування;

 • краплинний та мікрокрапельний;

 • внутрішньоґрунтовий;

 • туманоутворення.

Який би тип монтажу ви не вибрали для своєї ділянки - ви можете бути впевнені в якості матеріалів та робіт виконаних нашою компанією. Звертайтеся до нас і ми зробимо ваше життя кращим! На нашому сайті працює форма зворотного зв'язку за допомогою якої ви можете залишити заявку на прорахунок на сторінці КОНСУЛЬТАЦІЯ.​

автоматический полив2.png

Вартість монтажу автополиву

Вартість монтажу автополиву газонів залежить від наступних факторів:

 1. розмірів ділянки;

 2. його форми та геодезії;

 3. характеристик джерела води;

 4. асортименту дерев та рослин, які були використані для озеленення ділянки;

 5. і звичайно ж - використовуваного виробника обладнання.

 

Обладнання для автополиву може бути виконано з використанням як простих матеріалів, так і з використанням високотехнологічних рішень, і, безумовно, відмінності в ціні так само можуть бути істотними.  

Наша копання воліє працювати з продукцією американських виробників обладнання компаній Rain Bird та Hunter. Однак при монтажі поливу рослини на дахах та балконах, досить часто ми використовуємо обладнання кампанії Gardena. Обладнання цієї компанії є компактним та доступним за ціною.

Безумовно використання найсучасніших технологій матеріалів та програмного забезпечення призводить до більш високої ціни на продукцію американського виробництва Rain bird та Hunter порівняно з продукцією китайського виробництва. Але економія на цьому елементі ландшафту може обернутися великими проблемами та високою ціною в обслуговуванні у майбутньому. Адже майже всі елементи системи автополиву знаходяться під землею. І їх ремонт змушує викопати пошкоджені елементи системи та закопати їх знову після обслуговування. І економія першому етапі призведе до високої вартості обслуговування надалі.

Якщо у вас немає можливості придбати весь комплект обладнання  автополиву, і ви хочете замовити та змонтувати окремі його елементи, то за допомогою зворотної форми на нашому сайті можна оперативно це зробити. У переліку товарів для автополиву нашої компанії ви можете знайти повний список  обладнання, якість якого  вже протестовано та підтверджено нашими спеціалістами за довгі роки роботи з цими системами. Ми маємо можливість запропонувати оптимальну ціну для кожного клієнта з урахуванням усіх його побажань! Детальніше ознайомиться про вартість наших робіт з монтажу автопліву, ціни на благоустрій території та визначіти вартість озеленення ділянки, ви можете на сторінці ПРАЙС-ЛИСТ.

Обладнання для автополиву

Система автоматичного поливу – це набір елементів, де кожна частина має своє призначення.
Ключові елементи системи автоматичного поливу рослин:

 1. Контролер;

 2. Електромагнітні клапани та Клапанні бокси;

 3. Система дощувачів;

 4. Датчик дощу.

Про кожен із цих елементів ми розповімо докладніше  нижче.

Контролер

Автополив 3.png

Контролер є мозком усієї системи та завдяки вбудованому програмному забезпеченню саме він відповідає за автоматизацію всього процесу. При підборі контролера важливо враховувати його розташування. І якщо він розміщений на вулиці, його корпус повинен бути виконаний з водонепроникного матеріалу.

У більшості наших проектів ми використовуємо контролери, які оснащені легко-читаними рідкокристалічними дисплеями з доступною символьною індикацією програмування. У деяких випадках потрібне встановлення контролера з автономним електроживленням. У цьому випадку контролер працює на високоякісних лужних батареях.

Контролери виробництва Rainbird та Hunter є найбільш затребуваними, та й загалом на Українському ринку, завдяки своїй надійності та зручності у використанні. І хоча ціна може трохи перевершувати їх найближчих конкурентів, але якість продукції цих виробників вища за ціну.

Систему автоматичного поливу ми обов'язково  порядку комплектуємо Активним датчиком, для негайної зупинки поливу під час дощу. Коректне настроювання цього приладу дозволяє враховувати вплив навколишнього середовища на умови для рослин та вносити необхідні зміни до програми.

 

Датчик дощу

Автополив 5.png
Автополив 11.png

Одним із основних елементів, без яких неможлива робота системи автоматичного поливу є електромагнітний клапан. Більшість клапанів оснащені посиленою конструкцією з ПВХ.

Електро-магнітний клапан має ряд параметрів, які необхідно знати для його коректного підбору. До основних характеристик для вибору відносять: параметри соленоїда та розмір труби електромагнітного клапана. Соленоїд є важливим елементом ЕМК. Він приводить у дію механізм електромагнітного клапана.

Соленоїди бувають двох типів: для постійного та змінного струму. Соленоїд для змінного струму є найпоширенішим типом соленоїдів, і ми застосовуємо його з більшістю моделей контролерів для керування автоматичним поливом.

Другим важливим фактором, який необхідно враховувати при виборі електромагнітного клапана, є розмір труби електромагнітного клапана. У системах автоматичного поливу на невеликих і середніх ділянках ми використовуємо в основному ЕМК діаметром 25 мм, які мають здатність забезпечувати потік води до семи кубічних метрів на годину. Однак в асортименті виробників цього типу обладнання є клапан пропускною здатністю до 45 кубічних метрів на годину.

Електромагнітний клапан

Дощувач

Автополив 21.png

Наступними  важливими  комплектуючими,  без яких неможливо уявити систему автоматичного поливу, є дощовики. 

В асортименті компаній Rain Bird та Hunter, які є визнаними лідерами у виробництві обладнання для автоматичного поливу та в їхньому асортименті є велика кількість різних типів дощувачів. Кожен тип дощувача використовується для певних цілей, визначених його технічними характеристиками.

В проекті  системи автоматичного поливу для ділянки з великим перепадом висот, ми враховуємо монтаж зворотного клапана. Деякі моделі дощів дають нам таку можливість.

Ці пристрої є довговічними, з високим стандартом якості та характеристиками. Модель дощувача для ділянки підбирається залежно від того, чи зрошувачі будуть використовуватися на приватних або комерційних об'єктах.  
 

Під час монтажу роторного дощувача ми робимо регулювання радіусу розпилення з урахуванням кута траєкторії поливу. 


Завдяки широкому асортименту в цьому типі обладнання, розробленим компаніями виробниками Rainbird та Hunter, ми задовольнимо потреби  навіть найвишуканіших покупців.

Роторні дощовики підбираються за декількома основними параметрами,

Ось деякі з них:

 1. Дальність поливу;

 2. Матеріал, із якого він виготовлений;

 3. Висота висувного штока.


Також при підборі роторних дощувачів необхідно враховувати параметри джерела водопостачання та насосної станції. Для нормальної роботи ротора тиск у системі має бути від 3.5 до 7 атмосфер, залежно від моделі роторного дощувача.

Роторні дощовики Rainbird і Hunter сьогодні є найбільш популярними на ринку. Подібні вироби надійні та продуктивні, а завдяки якісним матеріалам їх довговічність дозволяє скоротити витрати на ремонт або заміну.

Автополив 10.png

Форсунки

Розглянемо основні типи форсунок:

 • МП Ротатор. В разі  використання цього типу форсунок рослини одержую вологу через велику кількість струменів, які обертаючись, здійснюють подачу води.

 • Спреєві. Найдоступніші за ціною у своїй категорії і тому одні з найвикористаніших. Даний тип форсунок призначений для використання у проектах на невеликих та середніх територіях ділянок.

 • Баблер. Цей тип форсунок  у більшості  випадків ми застосовуємо  для організації поливу дерев та великих кущів. Особливістю установки даного типу форсунок є їх  максимально близьке розташування в основі  дерева або кущі.

 

Правильний підбір форсунки спеціаліст компанії Ваш Новий Сад здійснюють  виходячи з особливостей та рельєфу ділянки, джерела  і тиску води, та якості самої води. Всі типи даного обладнання мають як переваги,  так і слабкості, тому правильний вибір краще довірити професіоналу.


Найефективнішим методом зрошення вважається краплинний полив. Саме за допомогою краплинної труби наші спеціалісти зможуть організувати надходження вологи в достатній кількості персонально кожній рослині на вашій ділянці.

Якби рослини могли вибирати метод зрошення- вони точно віддали перевагу цьому методу.  Однак ми не рекомендуємо  його  використання  для цілого ряду рослин. Наприклад – газон. Ще одним безперечним мінусом  цього способу зволоження ґрунту є його більш висока ціна на квадратний метр порівняно  з зрошення за допомогою зрошувачів.

Автополив 232.png

Крапельний полив

У цій статті ми  детально виклали всі важливі особливості пристрою та монтажу системи автоматичного поливу  для вашої ділянки. Але якщо  у вас ще залишилися сумніви - ми з великим задоволенням проконсультуємо вас по телефону або при зустрічі на вашій ділянці.

Звертаєтеся до послуг нашої компанії і ми виправдаємо ваші очікування!

Телефонуйте 0503035074! 

Часті питання - FAQ

Як розрахувати систему автоматичного поливу?

Для розрахунку беруться показники свердловини, характеристики насоса та схема поливу, розрахована на підставі плану озеленення ділянки. Залежно від площі поливу та необхідних способів поливу рослин та дерев, ми пропонуємо кількість зон поливу з використанням конкретних дощувачів. При поділі системи поливу на зони ми визначаємо потрібний тиск для роботи конкретної групи дощувачів або крапельної труби.

Який потрібний насос для поливу газону?

Місце виробництва та назва Виробника (або Бренд) впливає на термін служби насоса та стабільність його роботи. Для розрахунку необхідного тиску в системі автоматичного поливу нам підійде будь-який насос. І якщо, його характеристики не дозволять створити необхідний тиск в системі, або дебет свердловини не забезпечить необхідну кількість води - ми запропонуємо установку додаткової ємності зі своїм насосом і це вирішить усі проблеми.

bottom of page