top of page
Пример озеленения крыш с деревянными горшками и высаженными растениями. Садовая мебельпрекрасн дополняет композицию из растений

Озеленення дахів

Вирішили озеленити дах? Ви ухвалили правильне рішення.  Озеленення дахів має безліч переваг, які не залишають сумнівів у прийнятті рішення. Ця технологія поширена в багатьох мегаполісах і вже не є новинкою.

Три важливі переваги в озелененні дахів:

1.  Екологія. 

«Зелені» покрівлі є чудовим бар'єром для забруднювачів, що забезпечують надходження кисню у повітря.

2.  Естетика. 

Озеленення дахів надає стильного та незвичайного вигляду будівлі, а також служить організованим місцем відпочинку.

3.  Захист

Теплоізоляція та шумоізоляція, скорочення зливових стоків, надійний каркас даху, захист від ультрафіолетових променів.

Технологія озеленення дахів

Розрахунок навантаження

Однак, не варто забувати про деякі технологічні аспекти при озелененні дахів. До таких технічних моментів відносять важку вагу та складність монтажу, організацію поливу рослин, відведених води.
Спеціалісти студії ландшафтного дизайну Ваш Новий Сад першим кроком при озелененні  дахи проводять розрахунок несучої здатності даху. У деяких випадках достатнім є огляд стану даху, щоб визначити, що монтаж саду неможливий.  Фахівці нашої компанії не візьмуться створювати «зелений сад» на дахах старих та неміцних будинків.

Озеленение крыши в Киеве на фото с растениями и горшками


Якщо конструкція покрівлі дозволяє  побудувати сад на ній, ми переходимо до вибору дизайну саду.
І першим кроком ми допомагаємо клієнту визначитися із вибором виду покрівлі. Фахівці нашої компанії під час озеленення даху керуються двома способами:

1. Екстенсивна покрівля. 
Не потрібне додаткове зміцнення основи даху, оскільки  маса ґрунту та

рослин на один квадратний метр становить лише 20 кг. Особливість покрівлі – використання легкого ґрунту товщиною в межах 0,05-0,15 метра. При цьому, Ваш сад складатиметься з вічнозелених невибагливих до поливу рослин, які формують гарний суцільний килим на даху. Наприклад, це може  бути  килим із седумів. Ми рекомендуємо застосовувати такий спосіб на будинках господарського призначення (дачі, гаражі). В даному випадку дах не може виконувати функцію території для відпочинку.

2. Інтенсивна покрівля  дозволяє створити повноцінну зону відпочинку на даху із садом. Шар ґрунту може досягати до 0,2 метра,  що дозволяє висадити не тільки трави та квіти, а й деревно-чагарникову рослинність. За вашим бажанням на даху можливе проектування стежок, облаштування водойми з міні-водоспадом, оформлення альтанки. Такий вид покрівлі зустрічається на дахах торгових комплексів, готелів та багатоквартирних будинків.

озеленение крыши с деревянным настилом над водоемом. Травы прекрасно вписываются в композицию. На такой крыше можно почуствовать себя как на природе
озеленение небольшого участка крыши дома в Киеве с использованием прямоугольных горшков и трав

Підбір рослин

Дизайн саду

Докладніше зупинимося на підборі рослин під час озеленення. Не всі представники флори підходять для цього. Наші спеціалісти індивідуально підбирають рослини для кожного проекту озеленення дахів.

При підборі  трав'янистих рослин перевага надається видам, які витримають заморозки та яким буде достатньо опадів у вигляді дощу (наприклад, очиток, газонні трави). Пріоритетно вибирати рослини з кореневою системою, що росте поверхнею (злаки або мохи). Часто в озелененні дахів використовують низькорослі квіти, що розмножуються самосівом. До них відносять волошки, маргаритки, вівсяницю, гвоздику, дзвіночок та ін. Можна посадити швидкорослі кучеряві рослини (квасоля вогненна, запашний горошок) або трави (шавлія, чебрець, лаванда).  Дерева та чагарники  висаджують тільки за наявності шару ґрунту завтовшки 0,6-1,0 м. З чагарників підійдуть верески, горизонтальні ялівці, спірея. З дерев перевагу віддають низькорослим видам з рідкою кроною та високою стійкістю до спеки – айва низька, калина звичайна, яблуня ягідна.Це основне, з чого варто розпочати проектування озеленення даху. Наша компанія може стати професійним помічником у вирішенні цього питання!

 

Озеленення дахів у Києві

Компанія Ваш Новий Сад надає спектр послуг з проектування зелених дахів, їх дизайну у Києві та Київській області. Ми пропонуємо клієнтам кращу якість за найкращою ціною.

Наша компанія має успішний досвід роботи більше 14 років у сфері озеленення дахів та наше портфоліо налічує понад 1000  реалізованих проектів. Вам сподобаються наші ціни та якість робіт. Телефонуйте нам (050) 303-50-75. Ми чекаємо!

озеленение крыши  в Киве с монтажом перголы и деревянным настилом, на котором расположены стильные горшки и другие обьекты
Фото на котором изображено озеленение крыши жилого здания в условиях города Киева,с ипользованием цветов, садовой мебели и трав

Відгуки клієнтів

У нас є тераса на даху, з якої відкривається красива панорама на Києва. І ми не знали як правильно використовувати її невеликий простір. Дякуємо фахівцям ландшафтної компанії Ваш Новий Сад, які допомогли все спланувати та швидко реалізували проект. Рекомендую.

 

Сергій, Київ 

bottom of page