top of page

Озеленення громадських територій

Повітря мегаполісів важке та забруднене, це обумовлено великою кількістю автівок, загазованістю. Навіть у невеликому місті наявність одного промислового підприємства негативно впливає на стан повітря. Людина ж так влаштована, що потребує природи незалежно від довкілля. Міське озеленення допомагає відновити природний баланс, ушляхетнює і прикрашає простір.

 

Фахівці встановили, що зелень, квіти, дерева найсприятливішим чином впливають на людину. Можливість подивитися на обідній перерві на зелені насадження покращує емоційний стан. Наявність парків та скверів дозволяє мешканцям гуляти та займатися спортом на свіжому повітрі. Клумби біля лікарень та оздоровчих закладів піднімають настрій пацієнтам.

 

Гарно оформлені зелені зони привертають увагу не лише мешканців, а й гостей міста. В інтернеті можна знайти сотні фото незвичайних озеленення. Такі місця стають обов'язковими для відвідування туристів. У зелені міста завжди хочеться повертатися та ділитися спогадами.

 

До того ж озеленення вулиць сприяє зменшенню кількості пилу, очищенню повітря, поглинанню шуму. Рослини утримують ґрунт, утворюють тінь, знижують температуру, що важливо для здоров'я. Плодами дерев харчуються птахи та ховаються у кронах.

Види озеленення міських територій

Основою плану висадки рослин є ландшафтний дизайн проект. Фахівці ландшафтної компанії Ваш Новий Сад у дизайні своїх проектів, як правило, використовують такі види озеленення міських територій:

 1. Рядова посадка - рослини висаджують в одну лінію по периметру або вздовж доріг. Поширений та зручний спосіб, його можна побачити у багатьох населених пунктах.

 2. Алеї – дерева одного віку висаджують на однаковій відстані дві паралельні лінії. Можна часто зустріти на вулицях, у парках.

 3. Живі огорожі – рослини, що щільно примикають один до одного. Використовують у декоративних цілях для огородження. Про те, як купити живу огорожу, можна ознайомитися на нашій сторінці ЖИВОПЛОТИ.

 4. Солітери – висаджують на відкритих просторах поодиноко. Зазвичай це красиві рослини які привертають увагу з яскравим листям, незвичайною кроною.

 5. Газон – використовують практично скрізь для благоустрою території підприємств, житлових кварталів, навчальних закладів та ін. 

 6. Клумби, квітники прикрашають різні ділянки. Залежно від розміру простору використовують поодиноко або складають композиції.

​​

Особливого значення при організації робіт з міським озелененням має вибір рослин для посадки. Фахівці ландшафтної студії Ваш новий Сад у своїх проектах використовують таку категоризацію рослин:

 • вічнозелені;

 • листопадні;

 • однорічні декоративні рослини;

 • багаторічні декоративні рослини;

 • декоративні трави.

Популярні рослини для сучасного озеленення міст

Крупноміри

Городское озеленение 00017.jpg

Великі дерева, які тривалий час не втрачають свого вигляду і мають стійкий імунітет в особливостях міської екології:

 • Клен;

 • Липа;

 • Робінія;

 • Каштан;

 • Вільха;

 • Платан;

 • Модрина.

Чагарники також протягом тривалого часу залишаються у відмінному вигляді. Вони найкраще прикрашають і освіжають пейзаж міст, і при цьому не вимагають великих витрат у утриманні та обслуговуванні. Пропонуємо  короткий список чагарників, які ми найчастіше використовуємо в проектах:

 • барбарис;

 • глід;

 • бузок;

 • ялівець;

 • дерен.

Чагарники

Городское озеленение 00007.jpg
Городское озеленение 00009.jpg

Злаки декоративно привабливі і не вимагають ретельного догляду. Саме з цих причин так часто ми включаємо злакові трави до дендропланів озеленення міських територій. Ось деякі рослини з нашого асортименту:

 • війник гостроквітковий;

 • перловник високий;

 • міскантус китайський.

 

Небажано, щоб рослини для озеленення міст мали різкий, неприємний запах. Варто вибирати культури, які вирішують певні завдання: захист від вітру, сонця, пилу, створення тіні та інше. Міське озеленення та благоустрій потребує розумного підходу та професійних виконавців. 

Злакові трави

Раціональне використання бюджету на посадку та догляд

Часто у питаннях озеленення міських вулиць процвітають непрофесійний підхід, безграмотний розподіл бюджету, технологічно неправильний догляд. Все це призводить до нерозумної витрати грошей, псування рослин.

 

На вулицях міста розумно висаджувати великі дерева, щоб створювати тінь, вологу, прохолоду в літню спеку. Крони дерев повинні бути високими, щоб під ними міг проходити громадський транспорт.

 

При цьому, культури потрібно вибирати стійкі та ідеально відповідні клімату конкретної території. Посадка непридатних рослин створює додаткові витрати на ретельний догляд. Без належного піклування культури приречені на загибель.  

 

Скорочення висаджування однорічників. Посадки таких рослин у великій кількості нерозумно використовують бюджет платників податків. Набагато грамотніше переходити на масове вирощування багаторічних культур. Це різні види лекоративних трав.

 

Ще одним шляхом економії коштів є обмеження косіння трави на узбіччі доріг, розділових смугах. На цю процедуру витрачаються великі ресурси для придбання та експлуатацію обладнання.

 

Раціональне використання дощової води. Вона не повинна просто йти у каналізацію. Можна і потрібно використовувати дощову воду як міський ресурс. Необхідно передбачати великі відкриті площі, зелені водоймища для збору, які також стають прихистком для дрібних тваринок, птахів та комах.

 

Також при озелененні міських територій потрібен належний догляд за вже висадженими рослинами. Полив, захист від шкідників, своєчасне прибирання загиблих культур. Часто можна зустріти картину, що у центрі міста зелені насадження виглядають чудово. Але на околицях немає належного догляду та турботи за висадженими культурами.

Міське озеленення у Києві

Посадка та догляд за рослинами – це два взаємопов'язані та важливі етапи озеленення міських територій. При проведенні робіт професійною бригадою з висадки рослин у місті і потім відповідного правильного та оптимального догляда, створені фахівцями квітники та клумби не лише прикрашатимуть вулиці міста, а й не вимагатимуть великих коштів для організації догляду за ними, що є важливим в умовах економії бюджету.

Важливо впровадити всі наші рекомендації щодо посадки або доручити цей етап професіоналам. Якщо ви довірите цю роботу спеціалістам нашої компанії, то ви отримаєте не лише якісний результат, але й гарантію на 12 місяців на усі посадки.  

Зателефонуйте нам +380503035074 і ми організуємо для вас безкоштовну консультацію з усіх питань міського озеленення.

Давайте разом зробимо наше місто гарним!

Городское озеленение 00012.jpg
bottom of page