top of page

Сад у Японському стилі

Изображение ландшафтного дизайна в восточном стиле с бамбуком, камнем и мхом

Багато напрямів надихає культура Сходу, її традиції та цінності. Ландшафтний дизайн не став винятком. Східний стиль став  популярний, у тому числі й у Києві, серед власників заміських котеджів та дачних будинків. Але за простотою і явною лаконічністю приховується величезна праця, точний розрахунок і дотримання строгих правил. Як дотримуватись цих правил і в якому порядку будують японські сади фахівці нашої студії ми хочемо поділитися з вами нижче.

Ландшафтний дизайн японського саду

Важливе  правило, якого ми завжди дотримуємося при проектуванні та будівництві  японської оази  - Це сусідство стихій. Дизайн японського саду, з розробки якого ми завжди починаємо наші роботи зі створення саду, має відповідати цьому правилу. У географічній та кліматичній місцевості Японії переважають скелі, гори, морське узбережжя, озера, струмки. Ці явища знаходять свій відбиток у дизайні проектів для наших клієнтів. Обов'язковими елементами виступають камені, вода, рослини. А атрибутами є: ліхтар, місток, доріжка та інше.

  Щоб пейзаж ділянки виглядав як справжній японський сад, ще на етапі проектування, наш ландшафтний дизайнер керується такими правилами:

 • Плавні лінії та відсутність симетрії. Це максимально наблизить до природної гармонії. Навіть садові доріжки в країні самураїв схожі на русла рік з звивистими поворотами.

 • Естетичні природні елементи. Східна відданість традиціям не терпить штучних замінників. Дешеві копії будуть недоречними.

 • Спокійні відтінки та правильні форми. Будь-який ландшафтний об'єкт для японців – це місце медитації. Погляд, як і розум, повинні відпочивати, споглядаючи навколишній вигляд.

 • Вільний простір. Тут працює принцип "якість, а не кількість". Не перевантажуйте ділянку елементами та рослинністю, залиште місце відкритим.

 • Етнічний декор. Японці вкладають сенс у все, що їх оточує. Той самий фонтан виглядає, швидше, як посудина з жолобом для води, а альтанки споруджуються у формі пагод із традиційними багатоярусними дахами.

Ключова особливість цього типу пристрою японського саду - Символізм і природність. Класичний або традиційний японський сад каміння підкреслює споконвічну сутність природи.

Японський ландшафтний сад

Проект японського саду

Створення певного стилю - це тимчасові витрати. Проект японського саду, який дизайнер компанії Ваш Новий Сад пропонує як керівництво для подальшого втілення, включає не тільки стандартні елементи ландшафтного проекту, такі як ескізний проект японського пекла, генплан японського ландшафтного саду, розбивочні креслення, а й розробку більш детальних частин:

 • Дизайн та проект ліхтаря;

 • Дизайн та форму водойми;

 • Дизайн містка;

 • Розклад каміння.

 

Розробка проекту японського саду – це тривалий процес. Якщо вам пропонують розробити дизайн такого роду об'єкта за короткий термін – це можу бути дилетанти. Професійні дизайнери нашої компанії  завжди ретельно опрацьовують кожну функцію вашого саду, перш ніж втілити його в життя. Основні етапи втілення дизайну японського саду:

 • Вивчення території. Візуальний огляд місцевості, обмір площі, оцінка рівня перепадів висот та стану ґрунту стануть першочерговим завданням.

 • Складання проекту та його візуалізація – наступний етап ландшафтного дизайну. Розмітка та розподіл ділянок за певними композиціями та рослинами потребує знань японської агротехнології, біології, флористики. Тут же є особливості планування освітлення, доріжок, рослин та допоміжних складових.

 • Планування ділянки, монтаж конструкцій та висадка рослин.

Фото проекта ландшафтного дизайна в Токио

Національний японський кам'яний сад - відображення мистецтва та історичних засад, відображених у паркових посадках. Історичний розвиток цього напряму йде у священні місця. Вперше люди побачили японські кам'яні сади на острові Хонсю. Це маленькі оази, що складаються з водоспадів, зелених насаджень, річок та озер із прекрасною прибережною зоною. Ці ділянки наповнені різноманітними рослинами та квітами. Вони були в Японії на островах, наповнених різноманітними квітами та вічнозеленими рослинами. Береги були вкриті камінням білого кольору, які вважалися символом чистоти.

Вважають, що японський кам'яний сад  – місце з'єднання з самим собою, усамітнення та медитацій. Це маленький світ гармонійного поєднання природи та досконалості. Потрапляючи на територію японського саду каміння, ми не бачимо всю територію, вона розкривається нам поступово, крок за кроком. По такій території завжди цікаво прогулюватися та надихатися ідеями, враженнями та позитивом.

Фото небольшого водоема в японском стиле

Японський кам'яний сад

Фото освещения японского ландшафтного дизайна

Рослини для саду в японському стилі

Центральним елементом ландшафтного дизайну в японській оазі є ставки, як створення морів та океанів. У них ми поселяємо коропів красивого біло-червоного кольору, що переливаються у сонячному світлі. По берегах озер встановлюємо великі камені, як імітація пагорбів та гір. Обов'язковим елементом японського саду є острови, з'єднані мостами, або їхня імітація. Рослини для саду у японському стилі також мають велике значення. Тут обов'язково має бути присутня різноманітність рослинності: сосни – центральні дерева, як символ довголіття. Так само садять бамбук, мох, клен, трави та чагарники. Бамбук є обов'язковим елементом. Його можна садити не тільки живою, але висаджувати на терасу і майданчик для відпочинку у вигляді окремих елементів. Він стане особливою рисою, яка підкреслить дизайн японського стилю. Традиційним елементом є кам'яні чаші та ліхтарі. Різноманітні стежки пронизують японський сад каміння, з'єднуючи ставки та острови. Йдучи ними, ви можете знайти затишне місце в частіше, яке спеціально відведене для медитації. Не бійтеся води. Без мальовничого струмка, водоспаду і ставка неможливо уявити дизайн в японському стиль.

Маленький японський сад

Дуже часто замовники хочуть звести маленький японський сад. Але навіть при створенні найменшого японського саду важливо дотримуватися основних правил. Не дотримання цих правил призводить до створення псевдокопій, які лише здалеку  нагадують японський сад. Дизайн японського саду потребує не просто створення проекту  відповідно до основних канонів, а й систематичного та регулярного обслуговування та догляду, підтримання краси та гармонійності в японському куточку. Щоб ваш японський оазис не перетворився на подобу, важливо звернутися до досвідченої студії ландшафтного дизайну, яка зможе врахувати усі принципи будівництва японського саду ще у ландшафтному проекті та якісно реалізувати його.

Але крім якісної реалізації, так само важливим є догляд за територією. Під час догляду важливо своєчасно підрізати дерева та кущі, знімати зів'ялі квіти, збирати листя у ставку, годувати рибу. Ми будемо раді, якщо цю роботу ви довірите нам, але ще краще виконуйте її самостійно. Не бійтеся, що догляд за територією забиратиме у вас багато часу та сил. Адже слідуючи  східної філософії, час проведений у спілкуванні з природою лише продовжуємо вам життя та додає здоров'я.

Фото японских камней в небольшом помещении

Японський сад у Києві

Щоб вид власного двору радував щодня, довірте проектування саду професіоналам. Особливо, якщо ви вирішили створити сад у японському стилі.

 

Наша Компанія виконає всі види робіт – від проекту до технічного облаштування. З нами, ваш японський сад каміння буде не просто прикрасою, він стане центром захоплених відгуків і радуватиме вас кожен сезон.

Зверніться до нашої студії ландшафтного дизайну та ми створимо для вас справжнє диво!

Телефонуйте +380503035074 або натисніть на кнопку  замовити та ми передзвонимо вам дуже швидко!

Изображение ландшафтного дизайна в японском стиле с использованием камня
bottom of page